FAQ

Możliwe, że Twoje pytanie zostało już  wcześniej zadane. Jeśli tak, kliknij na nie, a poniżej pojawi się odpowiedź.

Informacje dotyczące warunków współpracy, w tym minimum logistycznego można otrzymać wysyłając mail na adres biuro@pro-eco.com.pl.
Tak, telefony w tej sprawie do Państwa dyspozycji to: 698 655 610 oraz 664 977 677.
Tak. Przyjmujemy zamówienia w naszym sklepie online www.ekologiczny.pl oraz telefonicznie pod numerami telefonu: 698 655 610 i 664 977 677.

FAQ – kosmetyki

Dla uzyskania informacji dotyczących kosmetyków przeciwsłonecznych ECO Cosmetics polecamy lekturę pytań i odpowiedzi na stronie poświęconej marce ECO Cosmetics:

www.eco-cosmetics.pl/faq-slonce
Produkty eco cosmetics oparte są na czystych, naturalnych i ekologicznych surowcach. Są one łatwo absorbowane przez skórę i nie zatykają porów. Nie zawierają one żadnych potencjalnie drażniących substancji syntetycznych.
Eco cosmetics zawierają wyłącznie specjalnie dobrane, delikatne, naturalne olejki eteryczne. Osobom bardzo wrażliwym, które reagują alergiczne także na naturalne środki zapachowe, polecamy sprawdzenie kosmetyków przed użyciem poprzez przetestowanie ich za pomocą próbek dostępnych w sprzedaży.
Eco cosmetics używa niewielkie ilości alkoholu w swoich kosmetykach, a jego zawartość procentowa bazuje na zaleceniach dermatologów. Dlatego nie należy oczekiwać podrażnień czy przesuszenia skóry. Alkohol ma własności antybakteryjne i odgrywa ważną rolę w systemie konserwacji kosmetyków Eco cosmetics. Eco cosmetics używa czystego alkoholu roślinnego. W niektórych produktach używany jest także alkohol denaturyzowany za pomocą naturalnych olejków eterycznych.
W konwencjonalnych produktach stosowany jest najczęściej alkohol denaturyzowany przy pomocy środków syntetycznych, który może mieć działanie alergizujące na skórę.
Kosmetyki dla dzieci i niemowląt Eco cosmetics nie zawierają alkoholu.
Dwutlenek tytanu, występujący naturalnie biały minerał, jest zalecany w kosmetykach naturalnych przez wszystkie trzy najważniejsze organizacje certyfikujące kosmetyki ekologiczne w Europie: Soil Association, ECOCERT oraz BDIH Kontrollierte Naturkosmetik. W kosmetykach na słońce działa jak bariera odbijająca promieniowanie UVA i UVB. Jest uznawany za bezpieczny i nie ulegający bioakumulacji w organizmie.
Wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa dwutlenku tytanu zwykle dotyczą nanocząsteczek, których nie stosuje się w kosmetykach Eco cosmetics. Ponadto dwutlenek tytanu może być stosowany w postaci rutylu lub anatazu, pierwszy jest bezpieczny, drugi posądzany jest o szkodliwość dla organizmu, jednak raczej nie używa się go w kosmetykach, a na pewno nie stosuje go Eco cosmetics.
W najnowszych testach niemieckiego miesięcznika konsumenckiego „Oeko-Test” ocenę dobrą otrzymały wyłącznie środki zawierające mineralne filtry UV jak właśnie dwutlenek tytanu czy dwutlenek cynku. Wszystkie filtry chemiczne uznawane są przez „Oeko-Test” za potencjalnie niebezpieczne, szczególnie ze względu na wyniki wielu badań potwierdzające, iż działają one na system hormonalny. Symptomatyczny w tym zakresie jest chociażby fakt, iż w Danii wycofano ze sprzedaży wszystkie kosmetyki do opalania zawierające filtr chemiczny o nazwie 4-Methylbenzyliden-Camphor znany też jako 4-MBC. To jeden z pięciu najbardziej popularnych filtrów chemicznych, którego już niewielka ilość wykazywała podczas badań działanie hormonalne.
Eco cosmetics nie stosuje w swych kosmetykach jakichkolwiek składników pochodzenia petrochemicznego, jak oleje mineralne, parafiny czy silikony.
W ekologicznych kosmetykach Eco cosmetics znajdziemy tylko wysokiej jakości surowce roślinne, w ponad 50% pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych.
Tak, wszystkie składy kosmetyków podawane na stronie są kompletne. Zgodnie z przepisami stosowana jest nomenklatura INCI. Dodatkowo umieściliśmy skład w języku polskim.
Eco cosmetics poleca swoje delikatne kosmetyki do stosowania przez całą rodzinę, także przez dzieci. Dla małych dzieci i niemowląt polecana jest szczególnie seria Baby & Kids.
Sodium PCA to naturalny składnik ludzkiej skóry współodpowiedzialny za utrzymywanie właściwej wilgotności. Sodium PCA zawarte w kosmetykach Eco cosmetics jest pochodzenia naturalnego i przez to jest wyśmienitym środkiem nawilżającym zalecanym do stosowania przez wszystkie uznane organizacje certyfikujące kosmetyki naturalne.
Negatywne działania uboczne, jak uszkadzanie włosów i wywoływanie reakcji alergicznych, dotyczą syntetycznego surowca o tej samej nazwie.
Eco cosmetics nie stosuje surowców pochodzących z martwych zwierząt. Dwa surowce pochodzenia zwierzęcego wykorzystywane w kosmetykach Eco cosmetics to wosk pszczeli (w 3 z 4 naszych Balsamów do ust) i szelak (w Lakierze do włosów). Wszystkie pozostałe produkty zostały wpisane na listę Vegan Society jako produkty wegańskie.
Żaden kosmetyk Eco cosmetics nie zawiera konserwantów syntetycznych.
Firma Eco cosmetics stosuje wyłącznie naturalne metody konserwacji, na które składa się wiele czynników, m. in. dokładna selekcja czystych surowców, użycie olejków eterycznych, witamin, niewielkich ilości czystego alkoholu roślinnego, utrzymywanie odpowiedniego Ph kosmetyku, produkcja i pakowanie w specjalnych pomieszczeniach, spełniających standardy farmaceutyczne, stosowanie opakowań zapewniających minimalny dostęp powietrza.
Parabeny i inne konserwanty syntetyczne są dopuszczone do stosowania w kosmetykach i uznawane za bezpieczne przy zachowaniu określonych zawartości w stosunku do całości kosmetyku, jednak wśród wielu naukowców czy organizacji konsumenckich budzą one wiele kontrowersji. Przypisuje się im całą gamę możliwych działań ubocznych od wywoływania podrażnień skóry, poprzez reakcje alergiczne, po podejrzenia o działanie kancerogenne.
Wiele kampanii reklamowych firm kosmetycznych opartych jest na sloganach mówiących o tym, jak są one naturalne i przez to korzystnie wpływają na naszą skórę i włosy. Z uwagi na brak definicji prawnej kosmetyków naturalnych, prawo do używania takiej nazwy uzurpują sobie często syntetyczne produkty z niewielką, czasami wprost śladową ilością składników naturalnych. Zawierają one często wiele składników podejrzewanych o potencjalne działania uboczne.
Ekologiczne kosmetyki Eco cosmetics produkowane są natomiast pod nadzorem największej europejskiej organizacji certyfikującej produkty ekologiczne ECOCERT. Produkty Eco cosmetics spełniają surowe wymagania ECOCERT w zakresie doboru surowców, atestowania ich dostawców oraz procesu produkcyjnego wraz pakowaniem. Wszystkie kosmetyki Eco cosmetics zawierają wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego, bez surowców petrochemicznych czy syntetycznych. Certyfikat ECOCERT dla kosmetyków ekologicznych firmy Eco cosmetics daje kupującym gwarancję, iż mają do czynienia z najwyższej jakości produktem sprawdzonym przez uznaną niezależną instytucję certyfikującą.
Certyfikat nie jest dla Eco cosmetics oczywiście celem samym w sobie. Najważniejsze jest, by wytwarzać prawdziwie naturalne kosmetyki, które znajdują Państwa uznanie ze względu na ich jakość i nadzwyczajne własności pielęgnacyjne.
Producenci kosmetyków naturalnych uznają taką sytuację za typową po zaprzestaniu używania szamponów zawierających syntetyczne detergenty, silikony i konserwanty. Włosy potrzebują trochę czasu, aby stopniowo się oczyścić. Długość tego okresu jest sprawą indywidualną. Ostatecznie wiele osób zauważa istotne wzmocnienie włosów i ich zdrowy wygląd.
Im dłużej używa się kosmetyków naturalnych, tym zauważalne pozytywne efekty ich działania stają się coraz bardziej widoczne. Zasada ta dotyczy nie tylko szamponów, ale także innych kosmetyków.
Lakier do włosów Eco cosmetics nie zawiera w swoim składzie chromu, a jego opakowanie nie jest chromowane, gdyż  jest to plastikowa butelka, a nie jak przy konwencjonalnych lakierach do włosów metalowa puszka.

Tylko dwa kosmetyki ECO Cosmetics zawierają gluten: Szampon nawilżający (pielęgnacyjny) i Odżywka do włosów, które mają w składzie Hydrolizat protein pszenicy (INCI: Hydrolyzed Wheat Gluten). Wszystkie pozostałe to kosmetyki bezglutenowe.

FAQ – środki czystości

Także produkty oparte na naturalnych surowcach mogą być np. silnie zasadowe i jako takie przy niewłaściwym zastosowaniu mogą być niebezpieczne dla człowieka. Poszczególne produkty wymagają zachowania środków ostrożności podanych na etykietach, w szczególności przechowywania ich w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Wszystkie produkty Sonett mają termin przydatności powyżej 36 miesięcy. Na środkach do prania i sprzątania nie trzeba w takim wypadku podawać terminu przydatności produktu, podawany jest numer serii produkcyjnej. W przypadku większości produktów można łatwo odczytać datę produkcji – należy pominąć dwie ostatnie cyfry (jeśli są) z numeru serii produkcyjnej, a pozostałe rozszyfrowujemy następująco: dwie pierwsze cyfry oznaczają rok, dwie następne oznaczają miesiąc, dwie kolejne dzień, tak więc np. CHB 17062203 to produkcja z dnia 22.06.2017, a CHB 170804 (bez dwu ostatnich cyfr) to produkcja z dnia 04.08.2017.

W przypadku Tabletek do zmywarki pakowanych po 25 sztuk z zapisu na opakowaniu można odczytać rok i miesiąc produkcji. Należy odrzucić dwie pierwsze i dwie ostatnie cyfry, które są specjalnymi oznaczeniami producenta i odczytać datę według schematu: trzecia cyfra to rok (6=2016, 7=2017), czwarta i piąta miesiąc. Przykład: 0270512 oznacza maj, (czyli 05) 2017. Podobnie 0361201 oznacza grudzień 2016.

Na opakowaniach nie mam pogrubień, tu je zastosowaliśmy dla przejrzystości.

Wszystkie MYDŁA SONETT, jako produkty kosmetyczne, mają na opakowaniu nadrukowane oznaczenie terminu, przed którym należy je zużyć. Termin ten podany jest po słowach BEST BEFORE lub EXP.

W niskich temperaturach produkty te mogą zmienić konsystencję na stałą i zmienić zabarwienie na białe. Jeżeli postawi się je w ogrzewanym pomieszczeniu powrócą do stanu płynnego. Ta zmiana konsystencji nie ma wpływu na jakość produktu.
Firma Sonett zaleca regularne odkamienianie pralki / zmywarki przy pomocy Odkamieniacza Sonett przynajmniej raz na 2 -3 miesiące w zależności od lokalnej twardości wody. Szczegółowa instrukcja odkamieniania podana jest na etykiecie Odkamieniacza.
MODUŁOWY SYSTEM PRANIA SONETT opiera się na koncepcji osobnego dozowania trzech głównych komponentów detergentu, a mianowicie:
•aktywnych substancji piorących
•środka zmiękczającego
•środka wybielającego.
System ten umożliwia optymalne wykorzystanie wymienionych składników w zależności od stopnia zabrudzenia tkanin, twardości wody oraz indywidualnego zapotrzebowania co do odcienia bieli, który chce się uzyskać.
Dla skuteczności detergentu opartego na mydle miękka woda jest warunkiem absolutnie koniecznym.
Zasada używania osobnych modułów umożliwia wykorzystanie niezrównanych zalet mydła niezależnie od stopnia twardości wody w danym rejonie.
W przypadku, gdy na umytych naczyniach pojawia się kamień (matowy osad), najpierw zwiększ ustawienie wymiennika jonów (jak opisano tu), a następnie:
Pozostaw naczynia, na których osadził się kamień w zmywarce. Wybierz zmywanie w 65°C bez zmywania wstępnego. Włącz program bez dodawania tabletek/proszku. Po tym, jak woda do zmywania głównego zostanie pobrana, otwórz drzwiczki i wlej 1 litr Odkamieniacza Sonett do zmywarki. Pozwól by program dobiegł do końca. Osad kamienny zniknie.
Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem blogowym:

Dlaczego wybieramy mydło zasadowe?

FAQ – herbaty

8 herbat z oferty YOGI TEA zawiera słód jęczmienny, dlatego nie zaliczają się one do produktów bezglutenowych. Są to:

  1. Czekoladowa CHOCO
  2. Czekoladowa chili CHOCO CHILI
  3. Dla mężczyzny MEN’S
  4. Dla kobiety WOMEN’S
  5. Na trawienie STOMACH EASE
  6. Relaksująca RELAX
  7. Czekoladowo miętowa CHOCO MINT
  8. Wyborny Zestaw FINEST SELECTION

Pozostałe herbaty YOGI TEA są produktami bezglutenowymi.

Zawsze sprawdzaj składniki na opakowaniu! Te które mogą uczulać, oznaczone są pogrubioną czcionką.

Tak, wszystkie herbaty YOGI TEA to produkty wegańskie.

Spośród znanych alergenów 2 z nich znajdują się w niektórych herbatach YOGI TEA, a są to gluten i nasiona selera. Nasiona selera zawiera herbata Żeńszeń (Ginseng), a gluten pod postacią słodu jęczmiennego zawiera się w składzie herbat: Czekoladowa CHOCO, Czekoladowa chili CHOCO CHILI, Dla mężczyzny MEN’S TEA, Dla kobiety WOMEN’S TEA, Na trawienie STOMACH EASE, Relaksująca RELAX, Czekoladowo miętowa CHOCO MINT, Wyborny Zestaw FINEST SELECTION.

Czarny Czaj (ang. Black Chai) oraz Słodka herbata miętowa z herbatą Assam (ang. Sweet Mint Snack Tea with Assam).

Kobietom w ciąży, matkom karmiącym oraz osobom mającym wątpliwości co do wpływu składników herbat YOGI YEA na stan ich zdrowia zaleca się przed spożyciem konsultację z lekarzem.